Assassins Creed - New Czech Fansite

Assassíní

Kdo byli Assassíni?

Asasíni byla tajná ismáilitská sekta, která vznikla kolem roku 1080 a zanikla zhruba o dvěstě let později, když ji vyvrátili mongolové. Jednalo se o sektu vrahů.

Asasíni se odštěpili od hlavního muslimského proudu a často se ocitali v přímém konfliktu s vládnoucí vrstvou. Většinou se vyhýbali přímým bojům a jako boj používali vraždy. O skutečné organizaci a učení asasínů toho je známo poměrně málo, neboť jejich knihovna byla při dobytí hradu spálena a popisy které se dochovaly často spojují legendy se skutečností. Pravděpodobně byly hierarchicky uspořádáni do sedmi kruhů. Na nejnižším stupni stáli bojovníci úkladní zabijáci a na vrcholu nejvyšší zasvěcenci tzv. hierofanti.

Většina informací o nich však pochází z méně věrohodných pramenů, prakticky nejspolehlivějším pramenem je cestopis Milión, který napsal Marco Polo. Vzhledem k tomu, že tento cestopis měl sloužit jako obchodní příručka nevěnoval jejich popisu příliš mnoho času. Informace z tohoto cestopisu lze však považovat za velmi spolehlivé, alespoň v rámci toho co Marco Polo viděl přímo, což velmi přesně odlišuje od toho co znal jen z doslechu. Marco Polo v roce 1173 navštívil jejich horskou pevnost Alamút v Mázendránu, která v letech 1090 až 1256 sloužila jako jejich hlavní sídlo.

Poslední komentáře
07.02.2018 20:04:41: assassini stale existuji dodnes!!!!!!!!
 
Web je optimalizovaný pro prohlížeč "Opera" a "Internet Explorer"
Copyright © 2008-2009 FAN Stránky Assassins Creed

TOPlist